21. АРийте по време на потопа в Черно море-около 5600г.пр.н.е.

След Великия катастРАфален глобален потоп преди около 13 000 години е унищожена матАРиалната основа на АРийската цивилизация.
След няколко стотин години на буквално оцеляване на малкото оцелели, АРиите започват на пРАктика от нулата да изгРАждат на ново цивилизация.


През следващите 4-5 хиляди години до локалния потоп в Черно море средната скАРост на покачване на мАРското ниво е около 1 см. година. 
Така нивото на световния океан постепенно се покачва от -90м.  до -30м.
Установено е, че през последните 500 000 години връзката между Средиземно море и Черно море се е пРАкъсвала и възстановявала на няколко пъти  поРАди честата пРАмяна на нивото на световния океан.
Особен интерес за нас е последното свАРзване, тъй като е било пРАдставено като катастРАфално събитие, описвано като „потопът в Черно море
Данните от РАзлични изследвания (въглерод-14, биоразнообразие, изотопен състав) се съгласуват само пРАблизително, но консенсусът клони към датировка за събитието около 7600 г. пр.н.е., като РАзликата в нивата на водите от север и юг е била около 30 -35  метра.
Много интАРесно друго съвпадение е, че древнобългАРския календАР започваща летоброенето от  5792г. пр.н.е.
Логично за начало на летоброенето на даден народ да се избере ключово събитие.



















Черноморския потоп принуждава хоРАта живеещи около бРАговете му да се мигРАРАт в РАзлични посоки.
На кАРтата отдолу виждаме посоките на мигРАция и имената на мигРАРАщите, като АРийският им белег е видим. 

Като имаме впРАдвид, че ВАРненското златно съкРАвище е долу горе от този период, на 7-8хиляди години, може да съдим за нивото на постепенното възстановяване на АРийската цивилизация тРАгнала няколко хиляди години пРАди това буквално от нулата.
1.    ХоРАта от тази ВАРненска цивилизация са закодиРАли в златни пРАдмети две важни константи на геометРАята: числото "фи"(число на "златното сечение") и числото "пи" (3,14). Те са "скРити" в линейните съотношения, стРиктно спазвани при изРАботката на две плоски златни фигАРи, изобРАзяващи бичета.
2.    Плагиатът Евклид  (323-285 г. пр.н.е.) при когото уж за пръв път срещаме знанията за златното сечение е пРАписвал явно наред древните АРийски знания. Числото "пи" (3,14) пък уж за пръв път се срещнало преди около 4 хиляди години в дРАвна месопотамия. Ха, ха.

Ето как са използвани двете математически пРАпорции във ВАРненското съкровище.




Няма коментари:

Публикуване на коментар