12. Просвета или пРАсвата?

Просвета. Мисля, че тази много важна дума е стигнала до нас през годините леко изкРАвена.
Ето как би тРАбвало да звучи като смисъл и може би така и да се изписва:
пРАсвата  и съответно да имаме пРАсватени хоРА = на истински АРий.
Тълкуване на СЛОВОТО пРАсвата
ПРАз РА сватя и осватлявам всичко около мен. Всъщност това е което тРАбва да знае и да пРАви един истински АРий.
На схемата на стРАница 11 пРАсватения АРий е оцветен в жълто.
Днес имаме просвета и уж прос(т)ветени от нея хора, които всъщност гледано през пРАзмата на гореизложеното са тотално непРАсватени. Слепи са защото не РАзбиРАт ведическото свещенно знание нАРечено кРАтко –ВеРА. 
Сега, с това ново знание бългАРите имат шанс като положат необходимите усилия да се наРАдят сред пАРвите пРАсватени – осватени от  всепРАникващата МАдРАст на РА хоРА на земята.
Само РАзбиРАщите АРийското знание,  което вече за всеобща РАдост не е тайна могат да станат истински  АРи-АРий.
На пРАктика всеки човек на планетата ни може и е пРАветстван да стане АРий. Това не е въпрос на цвят на кожата или специална генетика, а въпрос на ценностна и духовна вътРАшна същност.
Кандидатът да стане АРий обаче пАРво тРАбва да положи усилия за да пРАодолее втАРото и най-тРАдното стъпало в РАнговата система. Да научи езика ни или по-точно езика на АРийте, който ние днес нАРичаме бългАРски.
Всички нАРоди с близък до нашият език бих определил, че са с 1.5 РАнг.
Имам впРАдвид така нАРечените славянски езици, които е смешно да носят такова име. По-подходящо име е било да се наричат СЛОВЕНСКИ езици. След откРАването на шифАРът на АРийте техните езици би тРАбвало да се смятат за много лоши диалекти на АРийския език-СЛОВО. В словото на тези близки до нас нАРоди има много думи-слова които ВеРАятно са по-добре запазени от гледна точка на изходния хилядолетен АРийски език. Едно по-задълочено изследване е задължително за да може да се възстанови с общи усилия истинстата мощ на оРАгиналното АРийско СЛОВО.
ПРАМАРно:
Ние казваме родина, а при руснаците е РАдина.
Ние казваме дъга, а при тях се е запазил по-добАРият вАРиант – РАдуга.
Ние бългАРите имаме чудесното АРийско СЛОВО  за буквАР, а руснаците подобно за речник - словАР. Да напомня, че и в двете думи има сричката ва, която означава светлина. Самия звук А от своя страна, не само след съгласните Р и В, а и след някой други съгласни означава определен вид излъчване + още нещо за което ще говорим по-нататък. Естеството на това излъчване може да е най-РАзлично:
Влюбва, рисува, изучава, пРАобРАзява, осъзнава, дава, отблагодАРява, извинява...
.......
Следва: ХРАМовете на АРийте:

Няма коментари:

Публикуване на коментар